11 Temmuz 2024

Akdeniz Haber Ajansı

Akdeniz'in Haber Portalı

VALİ Ersin Yazıcı, Elmalı’da

Antalya Üretim Açısından Önemli Bir Yer
VALİ Ersin Yazıcı, Elmalı’da büyükbaş hayvan yetiştiriciliği ve süt üretimi üzerine faaliyet gösteren çiftlik ile yurtdışı sebze iharacatı yapan firmaları ziyaret etti.
VALİ Ersin Yazıcı, Elmalı’da büyükbaş hayvan yetiştiriciliği ve süt üretimi üzerine faaliyet gösteren çiftlik ile yurtdışı sebze iharacatı yapan firmaları ziyaret etti. Üretim sistemi konusunda firma yetkililerinden bilgi alan Vali Yazıcı, “Antalya’mız önemli bir üretim üssü. Biz de üretime destek veren, katkı sunan firmalarımızın daima yanındayız” dedi.

Elmalı’da 20 dekar arazi üzerinde 200 büyükbaş hayvan yetiştiriciliği, 70 sağmal ile günlük 2,5 ton süt üretiminin yapıldığı çiftliği ziyaret eden Vali Ersin Yazıcı, sahipleri Fatih ve Melahat Özgür’den hayvan yetiştiriciliği üretim sistemi, pazarlama ve istihdam konularında bilgi aldı. Ziyarette Vali Yazıcı’ya bilgi veren çiftlik sahipleri Fatih ve Melahat Özgür, teknolojik gelişmeleri yakından takip ederek kendilerine uyarladıklarını ve hijyen faktörünü üst düzeyde tuttuklarını belitti.

‘ÜRETİM, KIRMIZI ÇİZGİMİZ’

Üretim tesisini gezip incelemelerde bulunan Vali Yazıcı, tarım ve hayvancılığın önemine vurgu yaptı. “Turizmin başkenti Antalya’mız önemli bir üretim üssü” diyen Vali Yazıcı, şöyle konuştu;

“Bunu şehirdeki firmalarımızı ziyaret ettiğimizde bir kez daha anlıyoruz. Üretim bizim kırmızı çizgimiz. Özellikle de tarım ve hayvancılık konusu çok önemli. Ama bunları aynı zamanda en nitelikli ve kaliteli şekilde tüm dünya ile yarışacak şekilde yapmamız gerekiyor. Her zaman dediğimiz gibi bu üretimi yaparken de aynı zamanda en nitelikli ve kaliteli şekilde tüm dünya ile yarışacak şekilde yapmamız gerekiyor. Üretmiyorsanız, üretemiyorsanız hiçbir şeyin anlamı yok. Bu yüzden her zaman üretmeli ve üretime katkı sunmalıyız. Bizler de Antalya’mızda üretime destek veren, katkı sunan firmalarımızın daima yanındayız.”