23 Temmuz 2024

Akdeniz Haber Ajansı

Akdeniz'in Haber Portalı

Antalya Şehir Hastanesi’ne Yeni Yol Yapıldı

KEPEZ Belediyesi, Göçerler Mahallesi’nde inşa edilen 1100 yataklı Antalya Şehir Hastanesi’ne ilçenin dört bir yanından ulaşım sağlanabilmesi için bölgede 11 kilometrelik yol açtı.
KEPEZ Belediyesi, Göçerler Mahallesi’nde inşa edilen 1100 yataklı Antalya Şehir Hastanesi’ne ilçenin dört bir yanından ulaşım sağlanabilmesi için bölgede 11 kilometrelik yol açtı.

Kepez Belediyesi, yakın bir tarihte hizmete açılması planlanan Antalya Şehir Hastanesi’nin bağlantı yollarının yapımını hızla tamamlıyor.

Kepez Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü, hastaneye şehrin dört bir yanından kolay bir şekilde ulaşılabilmesi için bölgede büyüklüğü 20 ile 35 metre arasında değişen yollar inşa etti. Yeni yollar, hastanenin inşa edildiği Masa Dağı bölgesi ile kentin ana arter ulaşım güzergâhları arasında açıldı.

HASTANE, ANTALYA BULVARI’NA BAĞLANDI

Bu yollardan biri Antalya Şehir Hastanesi’nin yapıldığı alanın güney bölümü ile şehirlerarası karayolu olan ve kent merkezine ulaşımı sağlayan Antalya Bulvarı arasında yapıldı. Genişliği 35 metre, uzunluğu 3 bin 500 metre uzunluğunda bu yola, Belediye Meclis kararıyla Zeytin Dalı Şehitleri Caddesi ismi verildi.

Bu cadde ile şehir hastanesi hem kent merkezine hem de şehirlerarası karayoluna bağlanmış oldu.

HASTANE İÇİN 3 YENİ CADDE İNŞA EDİLDİ

Fen İşleri Müdürlüğü, Antalya Şehir Hastanesi’ni, ilçenin doğu yakası ve Varsak bölgesine bağlamak için de ulaşım ağına yeni caddeler kazandırdı. Fevzi Çakmak Mahallesi’nde Mehmet Fatin Gökmen Caddesi (1762 metre) devamında Çankaya Mahallesi’nde Şehit Erdoğan Sönmez Caddesi (700 metre) ve son olarak Hasan Hüsnü Erdem Caddesi (1500 metre ) yapıldı. Şehir merkezine giden Yeşilırmak Caddesi ve Varsak bölgesi yolu Süleyman Demirel Bulvarı’na ulaşım sağlayan yeni caddeler ile hastane ve ilçenin doğusu arasında ulaşım ağı kuruldu.

Fen İşleri Müdürlüğü, Mehmet Fatin Gökmen Caddesi’nin Masa Dağı bölümünü yaparken 1000 kamyon kaya kütlesini iş makineleriyle kırarken, yolun dolgusu için de 4 bin kamyon hafriyat kullandı.

HASTANENİN KUZEYİNE 3 BİN 380 METRE YENİ YOL

Antalya Şehir Hastanesi’ne kuzey yönünden de yollar açıldı. Kepez Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü, Duacı Mahallesi ile hastane arasında 3 bin 380 metre uzunluğunda yol çalışması gerçekleştirdi. Açılan bu yol ile Antalya-Burdur Karayolu üzerindeki Korkuteli Kavşağı ve Duacı yönünden şehir hastanesine ulaşılabilecek. Fen İşleri Müdürlüğü, hastanenin önünden geçen 5379 Sokak’ın genişliğini de 8 metreden 20 metreye çıkardı.