15 Nisan 2024

Akdeniz Haber Ajansı

Akdeniz'in Haber Portalı

Antalya’dan başlayan dünya turu yine Antalya’da bitti

Antalya Limanı’ndan 10 Ağustos 2015 tarihinde ‘Kandiba’ isimli tekneleriyle dünya turuna çıkan Zehra (67) ve Hasan Şirin (58) çifti ile köpekleri Carlos, denizde geçen seyirlerini tamamladı.

Çıkış yaptıkları tarihte geride bıraktıkları sevdikleri tarafından Antalya Limanı’nda karşılanan çift, duygu dolu anlar yaşadı.

Çift yola çıkarken geride bıraktıkları birer çift ayakkabılarını da giyerek yeniden karaya ayak bastı.

Korsanların tacizine de uğradılar

Zorlu ve bir o kadar da keyifli bir seyir yaptıklarını anlatan Şirin çifti, zorluk çektikleri ve fırtınalarla da çok uğraştıklarını söyledi.

17 metrelik tekneleriyle 7 yıl süren dünya turunda açık denizde korsanların tacizine de uğradıklarını belirten Hasan Şirin, her şeye rağmen yolculuklarının keyifli geçtiğini ifade etti.

“Fırtınalar bizi çok zorladı”

Bodrum, Karayipler, Grenada, Fiji, Yeni Kalidonya ve Malezya rotasında 7 yıl geçiren çift, çoğunlukla koylarda dinlendiklerini ve hava durumuna göre denize açıldıklarını kaydetti.

DHA’nın haberine göre denizcilik bilgilerinin de çok az olduğunu ancak ona rağmen bir cesaretle yola koyulduklarını ve hayallerinin peşinden gittiğini belirten Zehra Şirin, “Fırtınalar bizi çok zorladı. Ancak yine de çok keyifli bir yolculuktu. Çıkış yaptığımız yere yeniden döndük, çok mutluyum. Hiç unutamadığımız bir anımız var. Bir yerde ekmek alacaktık. Dönüşte alma kararı verdik. Sonra satıcı bizim paramızın olmadığını düşünerek ekmeği bizimle paylaştı. Çok duygulandım.” dedi.

Antalya’dan başlayan dünya turu yine Antalya’da bitti #1

“Dünya sandığımız kadar küçük değil”