11 Temmuz 2024

Akdeniz Haber Ajansı

Akdeniz'in Haber Portalı

Elon Musk, Twitter hisselerinden birkaç günde 750 milyon dolar kazandı

Elon Musk, Twitter’ın yüzde 9,2’lik hissesini  2.89 milyar dolara satın alarak platformun en büyük ortağı oldu.

Elon Musk’ın Twitter’ın en büyük hissedarı haline gelmesinin duyulmasının ardından, Twitter hisseleri uçuşa geçti.

Geçtiğimiz haftayı 39 dolardan kapatan Twitter hisseleri, haberin ardından 50 dolara kadar yükseldi ve şirket tarihinin en hızlı yükselişini kaydetti.

ELON MUSK 750 MİLYON DOLAR KAZANDI

Elon Musk, hisselerin hızla yükselmesiyle birlikte henüz birkaç gün içinde 750 milyon dolardan fazla gelir elde etmiş oldu.

Üstelik bu gelir, Twitter’ın bir kaç yılda elde edebildiği kârın toplamından bile daha fazla.

twitter

Sıkı bir Twitter kullanıcısı olan Musk, 2009 yılında platforma katılmasından bu yana 80 milyondan fazla takipçi kazandı ve platformu çeşitli duyurular yapmak için kullandı.

Son zamanlarda ise Tesla CEO’su, Twitter’ın ifade özgürlüğü ilkelerine uymayarak demokrasiyi baltaladığını söylemiş ve şirketin politikalarını eleştirmişti.

Öte yandan, geçtiğimiz yıl kasım ayında Twitter CEO’luğundan istifa eden Jack Dorsey, şu anda Twitter’ın yüzde 2,25 hissesine sahip ve şirketin 6. en büyük hissedarı konumunda.

twitter

İlginizi Çekebilir

MAGAZİNAleyna Tilki: Hobi olarak kavga edeceğimTEKNOLOJİTwitter hisselerinden 750 milyon dolar kazandıYAŞAMİdlib’de Ramazan davulcusunun mesaisi

Yorum Yazın (Üye olmadan da yorum yazabilirsiniz)

Üye OlveyaGiriş YapYorum yazma kurallarını okudum ve kabul ediyorum.Avatar SeçGönder2YorumlarTüm YorumlarYeniden eskiyeEskiden yeniyeÖne çıkanlarZZiyaretçi2 saat önceYav tamamda ne yapçan bukadar parayi bay cimri gö…..nü silersin dolarlarlaYanıtlaBeğenBeğenmedim00Mete4 saat önceadamin 60 milyon takipcisi var! kendi basina bir “ekonomik orduyu” yönetiyor!YanıtlaBeğenBeğenmedim20Diğer yorumları görToplam 2 yorum var