20 Nisan 2024

Akdeniz Haber Ajansı

Akdeniz'in Haber Portalı

Fahrettin Koca: Sağlık hizmetine hepimizin ihtiyacı var

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ ile yargı mensuplarının katılımıyla bir otelde düzenlenen “Sağlık Çalışanlarının Hukuken Korunması Sempozyumu”na katıldı.

Bakan Fahrettin Koca, sempozyumda önemli açıklamalarda bulundu.

“CAMİAMIZIN EN BÜYÜK SORUNU ŞİDDET”

Salonda adaletin temsilcilerinin bulunduğunu hatırlatan Bakan Koca, “Bense, bugün karşınızda tedavi etmeye çalıştığı bir hastası ya da hastasının yakını tarafından şiddete uğramış bir hekim olarak oturabilirdim. Bugün karşınızda erken doğmuş, yenidoğan yoğun bakımda yaşatmaya çalıştığım ve gözlerini kaybetmiş bir bebeğin ailesi tarafından haksız bir davaya uğramış bir hekim olarak da oturabilirdim.” ifadesini kullandı.

Fahrettin Koca: Sağlık hizmetine hepimizin ihtiyacı var #1

“ADALET BAKANIMIZ BÜYÜK GAYRET GÖSTERİYOR”

Sağlık çalışanlarının iki önemli sorununu çözmek için Bakan Bozdağ ile göreve geldiği ilk günden beri uzun mesailer harcayarak çalıştıklarını vurgulayan Koca, “Sağlıkta şiddet ve malpraktis davalarının suiistimali camiamızın en büyük sorunlarıdır.” sözlerini sarf etti. Koca, Bakan Bozdağ’ın “Hekimleri de hakimler gibi korumalıyız.” sözünü anımsatarak, “Bu iki sorunun çözüme ulaşması için gösterdikleri samimi çaba için camiamız adına Adalet Bakanımız Bekir Bozdağ’a çok teşekkür ederim. Sesimizi duydu, kendisini bizim yerimize koydu, inisiyatif aldı ve büyük gayret gösterdi.